Endüstriyel Tesislerde Vulcan Ürünlerimizin Faydaları

Tuz ve kimyasal gerektirmeyen, %100 bakım gerektirmeyen fiziksel su iyileştirme sistemi

Tuz ve kimyasal kullanmayan, %100 bakım gerektirmeyen fiziksel su iyileştirme sistemi

Vulcan Teknolojisini Keşfedin
Vulcan Ürünü
 • Neden Vulcan?

Endüstriyel Tesislerde Vulcan Ürünleri Kullanımı

Vulcan – Çevre Dostu Çözüm

Vulcan kullanımı, hızlı bir yatırım geri dönüşü ile kurulumların ilk gününden itibaren zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Endüstriyel Vulcan üniteleri, 40 “‘e kadar boru çaplarını işler ve hafif ve ağır endüstrilerdeki her türlü uygulama için çözümler sağlamak üzere tasarlanmıştır. Boru çaplarına ve boru malzemelerine yönelik özelleştirilmiş ayarlama, 10 farklı sisteme entegre programa dayanmaktadır.

Endüstriyel Tesislerde Faydaları

 • Üretim ekipmanının maksimum ömrü
 • Temizlik ve bakım maliyetlerinde tasarruf
 • Genel üretkenlikte artış
 • Enerji tüketiminin daha verimli kullanılması
 • Kimyasal ve tuz maliyetlerinde azalma
 • Kurulum sırasında üretim kaybı yok
 • Edinme maliyetlerinin hızlı geri ödemesi

Vulcan-Impulse – Teknolojisi

Vulcan – Impulse – Teknolojisi, kireç parçacıklarının yapışma gücünü ortadan kaldıran özel elektronik darbelerle suyu arıtıyor. Kireç bileşenleri basit bir şekilde ince bir toz olarak suyla yıkanır. Vulcan ayrıca mevcut tortuları da azaltır. Ek olarak, Vulcan paslanma ve çukurlaşma korozyonunu önleyen koruyucu bir tabaka oluşturur.

Vulcan ile Para Tasarrufu

Endüstri ekipmanı genellikle suyun buharlaşması ve döngüsünün neden olduğu kireç oluşumundan daha uygundur. Kireç buharlaşamaz, bu nedenle yeni bir su döngüsü başlatıldığında, kireç giderek daha fazla oluşur. Bu tür sert kirecin bu kadar sık çıkarılması pahalıdır. Vulcan, kireç birikintilerinin miktarını azaltır ve gerekli bakım miktarını azaltır. Devam eden maliyetler, onarımlar veya değişimler olmadan size kalıcı bir çözüm sunar.

Endüstride İmplus Teknolojisi
Para Tasarrufu
Mono Kristal

Kireç ve Pasa Karşı Koruma

 • Boru sistemindeki mevcut kirecin azaltılması
 • Boruyu kesmeden kurulum
 • ½” den 40″’e kadar boru çapı
 • Tüm boru malzemelerinde çalışır – demir, bakır, plastik, paslanmaz çelik, PVC, bileşik borular, PE-X vb.
 • % 100 bakım gerektirmez
 • Tuz veya kimyasal madde içermeyen çevre dostu çözüm
 • Makine ve ekipmanların servis ömrünü uzatır
 • Önemli mineraller suda kalır
 • Uzun servis ömrü – tamamen akrilik döküm
 • 25 yıllık uluslararası garanti

Vulcan Su İyileştirmesinin Gözle Görülür Sonuçları

Uygulama örnekleri

 • Soğutma kuleleri
 • Isı eşanjörleri
 • Soğutucular ve soğutma sistemleri
 • Vakum pompaları ve valfleri
 • Öğütücüler ve karıştırıcılar
 • Kondansatörler
 • Endüstriyel fırınlar ve presler
 • Gıda işleme endüstrisi
Vulcan Ürünleri Endüstri Temizleme
Vulcan Soğutma Kulesine Kurulumu

Kurulum Örneği

Vulcan should be installed just before the heat exchanger. Installation is simple and no pipe cutting is needed. Please ensure to regularly drain the circuit at the bottom of the basin or use a centrifugal filter to take away remaining solids from the cooling tower water.

Ürün Karşılaştırma

Vulcan İle Su Yumuşatıcılarının Karşılaştırılması
Vulcan, kireç ve pas ile ilgili sorunlarınızı çözen elektronik (kapasitif) impuls/vuru tabanlı, çevre dostu bir su arıtma sistemidir. Ancak, başka ilkelere dayalı olan kullanılabilir başka üniteler de vardır.

Tuz bazlı su yumuşatıcıları (iyon-değiştiriciler olarak anılır) suyu arıtmak için, tuz ve kimyasalları kullanırlar. Onların kurulumu, sadece profesyonel bir tesisatçı tarafından yapılması gereken boru sistemi içine yapılır. Mineralleri (kalsiyum ve magnezyum iyonları), iki kat fazla sodyum (tuz) iyonları ile değiştirirler. Kalsiyum ve magnezyum silindiğinden, su daha sonra daha yumuşaktır. Bu şekilde su yumuşatıcıları, önemli ölçüde suyun sodyum içeriğini artırırlar. Bu da, ciddi bir sağlık tehdidi ve kesinlikle çevre için bir tehdit oluşturur.

Paranın boşa harcanması: Düzenli su yumuşatıcılarını sadece satın almak pahalı değildir aynı zamanda kurulumunu yapmak için bir uzmana ihtiyacınız olacaktır. Yerine konduktan sonra, sürekli olarak tuz ile doldurulması gerekir. Hiç bitmeyen bakım: Bakım, tuz ile sürekli dolumu, granül yıkaması ve vanalar ile ölçüm istasyonunun denetimini kapsar.

Kaynakların israfı: Yumuşatıcıları çalıştırmak için, büyük miktarlarda tuz ve yıkama başına 30-80 galon (~ 110-300 l) kadar yüksek miktarda ek su gerektirir. Su yumuşatıcılarının çok fazla işgücüne olur ihtiyacı çünkü onların sürekli ince ayarlı ve kontrollü olması gerekir. Özellikle su kalitesinin mevsimsel değişiklikleri (yaz/ kış) genellikle programlamada dikkate alınacaklar içinde unutulur. İnsan hatası faktörü, ünitenin düzgün çalışmasını engeller.

Sağlık sorunları: Bebekler, çocuklar, yaşlılar, tuz kısıtlı diyet yapanlar ve sağlık-bilinçli insanlar, su yumuşatıcısı kullanırken sodyum alımının artışı ile ilgili olarak bir doktora danışmalıdır. Su doğal tadını kaybeder, hatta tuzlu tadı olabilir. Ayrıca günlük diyetiniz içinde önemli mineraller olan kalsiyum ve magnezyumun takviyesine gerek olabilir. Su yumuşatıcılarının çoğunun bir baypas özelliği olduğunu dikkate almak önemlidir. Bu özellik mutfaktaki soğuk
suyu baypas etmenize olanak verir. Bu da, yumuşatılmış olmayan suyun, içme ve yemek pişirmede kullanılmasını sağlar. Ayrıca mutfaktaki soğuk su musluğunun baypas edilmesi, minerallerin kaldırılmasını önleyecektir. Bununla birlikte, sadece borularınızın o kısmı korunur.

Çevre Mevzuatı

Çevre
Su kaynakları, değerli bir maddedir. Bizim büyük miktarda tatlısuya gereksinmemiz var, fakat dünyadaki suyun sadece % 2.5 tatlısudur ve bunun üçte ikisi, buzullar ve buz takkelerinde donmuş haldedir. Su yumuşatıcılarının kullanımı, gezegenimizdeki mevcut temiz suyun azalmasına katkıda bulunur. Bu nedenle,
çevre dostu teknolojilerin kullanılması ve çevreye zarar vermemek önemlidir.

ABD hükümeti su yumuşatıcılarını yasaklamaya başladı
Yukarıda belirtilen nedenlerden ve çevre için büyük bir tehlike olmasından dolayı, ABD hükümeti yumuşatıcıları yasaklamaya başladı.

Ticari ve Endüstriyel Uygulamaları: Faydaları

Tesis Yönetimi
Bir bina, otel ya da işletmeyi yönetmek; tüm teknik ekipmanın, sıhhi istasyonların, açık alanların ve benzerlerinin sürekli gözlenmesini gerektirir. Vulcan, birçok alanda yönetilebilirliği, sürdürülebilirliği ve karlılığı artırmada yardımcı olur. Vulcan, su ile beslenen aletlerin azami servis ömrüne ulaşmasında yardımcı olur ve onların bakım gereğini asgaride tutar.

Boru Sistemi
a) Boru sisteminizdeki kireç tortularının azaltılması Vulcan, kireç parçacıklarının yapışma gücünü ortadan kaldırır, böyle kireç ince toz halinde kolayca suyunuzdan dışarı atılır.

b) Yeni kireç oluşumu durdurulur
Vulcan zaten mevcut olan tortuları parçalarına ayırır Vulcan boru sisteminde mevcut kireci özenle çözer. Kireç birikmesi süreci tersine çevrilir ve borular giderek daha temiz hale gelir. Bu çıkarma süreci, işleme tabi tutulan kristallerin boyutu mikroskobik düzeyde olduğundan ve sudan dışarı atıldığından borularınızı veya drenajı engellemeyecektir.

c) Korozyon koruması
Metal borular genellikle oyuklaştıran korozyon sorunu yaşarlar. Elektrikli Vulcan vuruları, oyuklaştıran korozyonu önleyen bir metal karbonat koruyucu tabaka
oluşturur.

d) Artan su basıncı
Vulcan, boruları kireç tortularından sterilize eder ve bu durumda bir borunun tam çapını geri elde edebilirsiniz. Su tekrar serbestçe akabilir ve normal su basıncını yeniden kazanırsınız.

e) Vulcan pası en aza indirir
Çoğu durumda ne zaman kireç tortuları olursa, ondan kısa bir süre sonra pasla da karşılarsınız. Pas genellikle kendini kireç tortuları içine yerleştirir. Pas oksitleri kırmızı renkte olduğundan, metal borular içindeki kireç tortuları da daha sonra genellikle kırmızı renkte görünür. Vulcan arıtması kireci azalttığında, onunla birlikte pası da çıkarır.

f) Vulcan boruların içinde bakteri üremesini en aza indirir
Onların pürüzlü yüzeylerindeki kalın kireç tortuları, bakteriler için ideal üreme yeridir. Kireç gidince, artık bakterilerin büyüyebileceği yuvalama alanları da kalmaz.

Teknik Aletler

Su ısıtıcıları
Vulcan, deposuz su ısıtıcılarında sürekli olarak kireç birikmesini kontrol eder ve ısı eşanjörleri daha az tortu aldığından sürekli bakım gereği azalır. Su ısıtıcınız, yeniden çok daha verimli şekilde çalışacak ve bir sonraki servis bakım süresini uzatabileceksiniz.

Isıtma sistemleri yeniden tam performans kazanır
Su, sıcak su tankında ısıtıldığında, sert su; her zaman, ısıtma elemanları üzerinde tortulaşmalara yol açar. Bu katman, kaçınılmaz olarak ısı aktarma kapasitesinde büyük bir azalmaya neden olur. Vulcan ile tortular en aza indirilir ve ısıtmanız yeniden daha yüksek bir kapasiteyle gerçekleşir. Servis bakım aralıkları uzatılır. Standart olarak su ısıtma faturaları da önemli ölçüde azalacaktır.

Güneş enerjili su ısıtma
Vulcan, sistemin içindeki kireç birikmesini önler. Isı eşanjörlerini ve dağıtıcı boruları temiz tutar. Ayrıca, Vulcan; kolektörler içinde kireç birikmesini düşürür,
sıcak su tanklarını ve vakum boruları korur ve sistemi aşırı ısınmadan uzak tutar. Asitleri sirküle etmeye artık ihtiyaç yoktur.

Soğutma Kuleleri
Vulcan, kireç tortularında önemli bir düşüş sağlar. Akan su artık toksik değildir ve bakteriyel kontaminasyon en aza indirilmiştir. Vulcan ile, soğutma kulesi su kullanımını en aza indirerek, kireç konsantrasyonunun daha yüksek çevrimlerinde çalıştırılabilir.

Büyük Binalarda Aylık Tasarruf

 • Boru ve cihazlar daha temiz kalır
 • Daha verimli ısıtma sistemleri
 • En aza indirilmiş temizleme maliyetleri
 • Ekipmanın daha az onarımı
 • Artık bakım ve su yumuşatıcılar için tuz alımına gerek olmaması
 • % 15-20 kadar mevcut maliyetlerinizde aylık tasarruf
Büyük Binalarda Tasarruf
Isı Verimliliği

Isıtma Sisteminin Verimliliğinin Artırılması

Su; bir su ısıtıcı ya da bir deposuz su ısıtıcısı ile ısıtıldığında, sert su her zaman ısıtma elemanları üzerinde tortulara yol açar. Bu katman, kaçınılmaz olarak ısı aktarma kapasitesinde büyük bir azalmaya neden olur. Sadece 2 mmlik bir kireç tortusu, % 15’den fazla enerji kaybına yol açabilir. Isıtma süresindeki artış, güç tüketiminizde büyük bir artışa neden olur.

Makine Çalıştırmalarında Tasarruf

Makineler İçin İşletme Maliyetleri
Vulcan su ile çalışan birçok makinenin performansını ve verimliliğini artırır. Vulcan kullanımı, kurulum gününden itibaren size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Isıtma ve Isı Eşanjörleri

Su ısıtıldığı zaman, kireç; ısıtma elemanları ve ısı eşanjörü üzerine yerleşir. Bu durum; petrol, gaz, elektrik veya güneş enerjisi teknolojileri ile aynıdır. Daha az verimli ya da engellenmiş ısı transferi nedeniyle enerji kaybı çok fazladır ve ısı iletim katsayısı düşer. Vulcan; kireç oluşumunu azaltmaya yardımcı olur ve birincil ve ikincil devredeki su depoları daha az temizliğe ihtiyaç duyacaklardır: boru demeti ısı eşanjörlerinde, spiral borulu ısı eşanjörlerinde, levhalı ısı eşanjörlerinde, hasarlı ısı kazanıcılarda, vd.

Su Isıtma Sistemleri Hakkında Arka Plan Bilgisi

Özel Evlerde ve Binalarda Su Isıtıcısı
Ev veya binalardaki su sıcaklığı mevzuatı; sıcak su borularının 64 °C‘den daha sıcak su taşımaması gerektiğini belirtiyor. Bu noktanın üzerindeki herhangi bir sıcaklık, ciddi cilt yanığı riski yaratacaktır. Ayrıca su lejyonellayı kontrol etmek için en az 60 °C’de ısıtılmalıdır. Bu yüzden: su, normal durumda 60° -64 °C’de ısıtılır.

a) Standart su ısıtıcıları: Elektrik, gaz, petrol (bir depo ile) Standart su ısıtıcıları, en az 60 °C’ye ve en çok 64°C’lik su sıcaklığına ulaşmak için 65°C’den her yerdeki bir ısı elemanı sıcaklığı ile çalışırlar. Su; kullanım için saklandığı bir depo içinde yavaşça ve ekonomik olarak ısıtılır. Sıklıkla ısıtma elemanı tepe sıcaklıkları 85°C civarında bulunur.

b) Anlık su ısıtıcıları: Elektrik, gaz, petrol Anlık su ısıtıcılarının deposu yoktur. Sıcak su istendiğinde, suyu hızlıca soğuk sudan sıcak suya ısıtırlar. Soğuk suyun, daha yüksek ısıtma elemanı sıcaklıkları gerektirdiğinden birkaç saniye içinde ısıtılması gereklidir. Bu anlık su ısıtıcıları; 95 °C’den daha yüksek ısıtma elemanı sıcaklıkları ile çalışabilir.

c) 95 °C’nin altında – Su ısıtıcınızda Vulcan etkisi
Su ısıtıcı sistemleri için genel kural şudur: Isıtma elemanı yüzey sıcaklığı 95 °C’den az ise, Vulcan su arıtması ile çok iyi sonuçlar göreceksiniz.

d) 95 °C’nin üstünde – Su ısıtıcınızda Vulcan etkisi
Eğer ısıtma elemanı sıcaklığı 95 °C’den daha yüksek ise bu durumda Vulcan su arıtması için başarı ne anlama geliyor?

Evde: Vulcan su arıtması, Vulcan evinizin her tarafında tüm alanlarda etkili olacağından 95 °C’nin üzerinde bir ısıtıcı eleman sıcaklığı ile bir su ısıtıcınızı
çalıştırdığınızda bile tamamen tavsiye edilir.
Ne göreceksiniz? Bir su ısıtıcısında genellikle ısıtıcının iç duvarlarını kaplayan kirecin oldukça azaldığını göreceksiniz. Hatta bir miktar kireç birkaç hafta sonra duvarlarında ortaya çıkarsa bile, kireç kolayca silerek kaldırılabilir. Vulcan, diğer tüm alanlarda olduğu kadar önemli ölçüde olmasa da belirli bir dereceye kadar bu kireçlenmeyi azalttığından ısıtma elemanı da daha az kireç tortusu gösterecektir. Vulcan ile su arıtması, tüm alanları korur. Bununla birlikte, 95 °C’nin üzerinde çalışan bir ısıtma elemanı bir miktar kireçlenme gösterecek olan parçasıdır. Bir fabrika ortamında: Profesyonel hizmetler ile sık sık temizlenmesi gereken (örn. büyük bir su deposu olan) büyük ölçekli bir su ısıtma sistemini çalıştırıyor iseniz, duvarlarındaki kireçlenme önemli ölçüde azalacaktır. Bu şekilde, bakım aralıkları azalır. Bundan başka, meydana gelebilecek az miktarda ince tabakalı tortular da daha kolay temizlenebilir. Tipik bir deneyim, kimyasalların kullanımının en az ile sınırlandırılabileceğini ve hatta kesilebileceğini göstermektedir. Vulcan su arıtması, tüm alanları korur. Isıtma elemanı, diğer alanlarda olduğu gibi kadar değil ama yine de daha az kireçlenme gösterecektir. Sonuçlar; 95 °C’ye kadar oldukça iyi ancak sıcaklıklar bunun üzerine çıkarsa (örneğin 130 °C) üzerine biraz azalacaktır.

Soğutma Kuleleri

Kireç, su ile buharlaşmadığından, hızla kulelerin içinde birikir ve sistemi tıkar. Bu da hatalı çalışmaya ve yüksek bakım masraflarına neden olur. Vulcan, kireç tortularında önemli bir düşüş sağlıyor. Akan su artık toksik değildir ve bakteriyel kontaminasyon en aza indirilmiştir. Buna ek olarak, Vulcan ile, soğutma kulesi su kullanımını en aza indirerek, kireç konsantrasyonunun daha yüksek çevrimlerinde çalıştırılabilir.

Makine İşletiminde Tasarruf Potansiyeli

Vulcan, su ile çalışan birçok makinenin performans ve verimliliğini artırır. Vulcan’nın kullanılması, kurulum gününden başlayarak size zaman ve para tasarrufu sağlar.

Altı Tipik Para Tasarrufu Alanı

 • Makinenin içindeki kireçlenme en aza indirilir.
 • Eğer katkı maddeleri kullanılırsa, bunlar çoğu zaman daha etkili ve daha uzun sürer.
 • Tekrar servise alınması gerekmeden önce makine daha uzun süreyle çalıştırılabilir. Genellikle parçaların temizliği daha kolaydır.
 • Daha az onarım ve tek tek parçaların değiştirilmesine daha az ihtiyaç gerektirir.
 • Su veya diğer sıvıları taşıyan depolar daha az bakıma ve bunların temizlenmesi gerek olur. Çoğu zaman bu çok daha kolay ve hızlıdır. Bu azaltılan servis süresi daha az üretim arası sonucunu getirir.
 • Daha az biyofilm ve bakteriyel büyüme, kontrol önlemlerinde ve bununla mücadelede kullanılacak kimyasal maddelerde azaltmaya olanak verir.